Sociální zodpovědnost

Podniky stanoví značky

Témata ochrana životního prostředí a trvalost mají pro podniky stále větší význam. Poptávka po ekologicky optimalizovaných produktech roste na celém světě. Mnoho významných značkových výrobců se k trvalosti ve smyslu stálé zodpovědnosti zavázalo a zintenzivňuje své snahy o optimalizaci svých produktů, aby zanechaly dobrou ekologickou stopu.
Pro spotřebitele není často jednoduché udržet si stálý přehled. Z tohoto důvodu předávají státní i nestátní organizace ekologická označení, která jsou podmíněna určitými požadavky.

Požadavky na trvalost u tiskových produktů

Také tiskové produkty mohou být na základě žádosti certifikovány ekologickou značkou.  Používáním tohoto ekologického označení, z části uznávaného mezinárodně, mohou tiskárny a značkové výrobky vyjádřit zodpovědnost vůči životnímu prostředí. Doposud vyjadřovaly ekologické značky na tiskovinách většinou jen skutečnost, že byl použit certifikovaný recyklovaný papír. Nehodnotilo se, zda proběhl i tisk podle ekologických kritérií.
Nyní se požaduje zvláště eliminace nežádoucích látek při tisku i dokončujícím zpracování i omezení emisí ředidel ve formě prchavých organických sloučenin z barev, laků, vlhčidel a čisticích a mycích prostředků.

Blauer Engel & Co.

Zde najdete bližší informace k nejdůležitějším ekologickým značkám pro tiskoviny.

 

Více...

Naše zodpovědnost

Abychom umožnili tiskovou produkci podle standardů značek životního prostředí, vyvinuli jsme dále naše známé série barev RESISTA a QUICKFAST pro bez kobaltový tisk.

Více...